top of page

המדריך המלא לקניית שעון חכם לילד


שעונים חכמים לילדים הפכו פופולריים יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר הורים מחפשים דרכים לעקוב אחר מקום הימצאו של ילדיהם ולהבטיח את שלומם. עם כל כך הרבה אפשרויות בשוק, זה יכול להיות מכריע עבור ההורים לבחור את האפשרות הנכונה עבור ילדם. במדריך זה נסקור את כל מה שאתם ההורים צריכים לדעת כאשר קונים שעון חכם לילדם.


ראשית, חשוב להבין מה זה שעון חכם לילדים ומה הוא יכול לעשות. שעונים אלה מתוכננים עם תכונות מיוחדות לילדים, כגון מעקב אחר מיקום, לחצן מצוקה לשעת חירום, האזנה מרחוק למקרה וילד באמת נמצא במצוקה ועוד. ניתן גם לבצע ולקבל שיחות והודעות טקסט, ולחלקם אפילו יש יכולות לבצע שיחות וידאו כמו שיחות וידאו באמצעות וואטסאפ, הודעות קוליות ועוד. תכונות אחרות עשויות לכלול מד צעדים, משחקים ואפליקציות חינוכיות.


אלו תכונות יש לקחת בחשבון כאשר מחפשים שעון חכם עבור ילדכם?

תמיכה ברשת סלולרית דור 4 (4G): על מנת לוודא שהילד יהיה זמין בכל מקום ועל מנת לוודא ששאר הפונקציות של השעון יעבדו באופן תקין, יש לוודא שבוחרים שעון עם רשת דור 4 (4G). שעונים שמבוססים על רשת דור 2 (2G) ודור 3 (3G) יציגו מיקום לא מדויק ולרוב לא יהיו זמינים. בנוסף חשוב לוודא שהשעון אינו עובד רק עם חברה סלולרית אחת מכיוון שכך השעון יכול שלא לעבוד גם בחו"ל.


מעקב אחר מיקום: אחת התכונות החשובות ביותר של שעון חכם לילדים היא היכולת לעקוב אחר מיקומם. ניתן לעשות זאת באמצעות GPS, WiFi או LBS (שירותים מבוססי מיקום). שעונים מסוימים אפילו מאפשרים לכם להגדיר אזורים בטוחים ולקבל התראות כאשר ילדך עוזב את האזורים הללו.


סוללה חזקה: ככל שהשעונים החכמים הופכים פופולריים יותר בקרב ילדים, אחת התכונות החשובות ביותר שיש לקחת בחשבון היא חיי הסוללה. חיי סוללה חזקים הינם חיוניים לשעונים חכמים, מכיוון שהם מבטיחים שניתן להשתמש במכשיר למשך פרק זמן ממושך ללא צורך בטעינה תכופה. בראש ובראשונה, שעון חכם עם חיי סוללה חזקים מספק שקט נפשי להורים. הידיעה שהשעון החכם של ילדם יחזיק מעמד לאורך כל היום מבלי שתיגמר הסוללה מספקת ביטחון שהם יוכלו להישאר מחוברים לילדם בכל עת. הורים יכולים להיות בטוחים שילדם יכול להשתמש בשעון החכם כדי להתקשר או לשלוח להם הודעה במידת הצורך, ושהם יוכלו לאתר את ילדם במקרה חירום.


בנוסף, חיי סוללה חזקים מאפשרים שימוש בשעון החכם למטרות שונות, כגון מעקב אחר מיקום, כושר וניטור שינה. שימוש בפונקציית איתור מיקום גוזלת חיי סוללה, בנוסף שעונים חכמים רבים מגיעים עם חיישנים שעוקבים אחר צעדים, דופק ונתונים אחרים הקשורים לבריאות. חיי סוללה ארוכים מבטיחים שניתן להשתמש בתכונות אלו ללא הפרעה, תוך מתן נתונים מדויקים ועקביים לאורך זמן ממושך. מידע זה יכול להיות בעל ערך רב עבור הורים המחפשים לעקוב אחר רמות הבריאות והכושר של ילדם.


יתרה על כך, חיי סוללה חזקים חשובים במיוחד לילדים שעלולים לשכוח להטעין המכשירים שלהם. ילדים יכולים להיות מוסחים בקלות ועלולים לשכוח להטעין את השעון החכם שלהם, מה שעלול להוביל לתסכול וחרדה עבור הורים שמנסים לעקוב אחר ילדם. עם חיי סוללה חזקים, ההורים יכולים להיות בטוחים שהשעון החכם של ילדם יחזיק מעמד לאורך כל היום ויספק קישוריות מתמדת.


האזנה מרחוק: תכונת בטיחות חשובה נוספת היא היכולת להאזין מרחוק לסביבת ילדכם. זה יכול לתת להורים שקט נפשי, במיוחד אם ילדם נמצא במצב לא מוכר או מסוכן. מרבית ההורים משתמשים בפונקציית האזנה על מנת להבין את המצבו החברתי של הילד הסביבת חבריו בזמן הפסקות, פעילויות חברתיות וכו'.לחצן חירום: כהורה, בטיחות ילדכם היא תמיד בראש סדר העדיפויות. לכן חשוב לשקול רכישת שעון חכם עבור ילדכם עם כפתור SOS. כפתור SOS הוא תכונה המאפשרת לילדכם להזעיק עזרה במהירות ובדיסקרטיות במקרה חירום. הנה כמה סיבות מדוע כפתור SOS בשעון חכם לילדים הוא טוב:

גישה מהירה לעזרה: במקרה חירום, כפתור ה-SOS מאפשר לילדכם להזעיק עזרה במהירות ובקלות. הם לא צריכים להתעסק בטלפון או לדאוג לחייג למספר הלא נכון. בלחיצה ממושכת אחת בלבד על כפתורה- SOS(לעיתים גם לחצן ההפעלה והכיבוי), השעון יחייג אוטומטית לאנשי הקשר שהוגדרו מראש ויאפשר לאנשי הקשר להקשיב למתרחש סביב הילד.


דיסקרטי ושקט: כפתור ה-SOS תוכנן להיות דיסקרטי ושקט, כך שילדכם יוכל לקרוא לעזרה מבלי למשוך תשומת לב לעצמו. זה חשוב במיוחד במצבים שבהם ילדכם עלול להרגיש מאוים או לא בטוח.


שקט נפשי: כפתור SOS בשעון החכם של ילדכם יכול לתת לכם שקט נפשי כהורים. תדעו שלילד שלכם יש דרך להזעיק עזרה אם אי פעם יזדקק לה. זה יכול להרגיע במיוחד אם ילדך נמצא מחוץ לבית, בבית הספר או משתתף בפעילויות מחוץ לבית הספר.


הגדרות הניתנות להתאמה אישית: שעונים חכמים רבים לילדים מאפשרים לך להתאים אישית את הגדרות כפתור ה-SOS, כולל אנשי הקשר לשעת חירום שמתוכנתים בשעון. זה אומר שאתה יכול לבחור למי ילדך יכול להתקשר לעזרה ולהבטיח שהוא מתקשר למישהו שיכול לספק את הסיוע המתאים.


כלי הדרכה: כפתור ה-SOS יכול לשמש גם ככלי אימון לילדכם. אתה יכול לדון איתם במצבים שבהם עליהם להשתמש בכפתור SOS ולתרגל קריאה לעזרה. זה יכול לעזור לילדך להרגיש בטוח יותר ומוכן למקרה חירום.

בסך הכל, כפתור ה-SOS בשעון חכם לילדים הוא תכונה חשובה שיכולה לעזור לשמור על בטיחות ילדכם. הוא מספק גישה מהירה לעזרה, הוא דיסקרטי ושקט, נותן לך שקט נפשי, יכול להיות מותאם אישית להעדפותיך ויכול לשמש ככלי אימון לילדך.


שיחות וידאו: כאשר הילד לא מרגיש בנח במקום מסוים, היכולת שלו לראות את ההורים בוידאו תשפר על מצב רוחו ותאפשר להורה לעודד את הילד מכל מקום ובכל זמן. ובכלל, גם ההורה וגם הילד יוכלו לשתף בחוויות מהמקום בו הם נמצאים ברגע השיחה.


הגבלת שיחות נכנסות: הורים יכולים גם להגביל שיחות נכנסות כדי לאפשר רק שיחות מאנשי קשר מסוימים. זה יכול לעזור למנוע שיחות לא רצויות ולהבטיח שילדים מדברים רק עם אנשים שהם מכירים וסומכים עליהם.


מצב כיתה: לשעונים חכמים רבים יש מצב כיתה המשבית את השימוש בשעון בשעות השיעור, ומבטיח שדעתם של הילדים לא מוסחת מהמכשיר בזמן הלימודים.


מד צעדים: מד צעדים יכול לעודד ילדים להישאר פעילים ולעזור להם לעקוב אחר רמות הפעילות היומיומיות שלהם.


כעת, לאחר שהבנתם את התכונות העיקריות של שעון חכם לילדים, חשוב לקחת בחשבון את הסוגים השונים הזמינים. ישנם שלושה סוגים עיקריים של שעונים חכמים לילדים: שעונים אנלוגיים \ דיגיטליים, שעונים חכמים עם טלפון ושעוני בלוטוס:

שעונים אנלוגיים \ דיגיטליים הם הסוג הפשוט ביותר של שעוני ילדים ובדרך כלל מציעים רק תכונות בסיסיות כמו צפייה בשעה ותאריך, סטופר ותאורת מסך.


שעוני הבלוטוס מחייבים סנכרון לטלפון נייד ואפליקציה ייעודית והם בדרך כלל שעוני ספורט וממש זהים לשעונים של מבוגרים. שעוני הבלוטוס מאפשרים לילדים ולהורים מעקב לאחר הפעילות הגופנית של הילדים, ניטור שעות שינה, מעקב אחר מצבי ספורט שונים, לפעמים ניתן לקבל הודעות טקסט לאחר סנכרון עם הטלפון הנייד ועוד...


שעון טלפון חכם מתקדמים יותר ומאפשרים לילדים לבצע ולקבל שיחות והודעות טקסט. ייתכן שיש להם גם תכונות נוספות כמו מצלמה, משחקים ומד צעדים. השעונים החכמים האילו הם הסוג המתקדם ביותר של שעון חכם לילדים ומציעים מגוון רחב של תכונות כולל אלו המפורטות לעיל, כמו גם גישה לאפליקציות, תוכן חינוכי, שיחות וידאו ועוד. לדוגמא שעוני חברת MeWatch שמאפשרת רכישה של מגוון רחב של שעוני יכלים חכמים עם שיחות, אפליקציות ועוד..


בבחירת שעון חכם לילדכם, חשוב לקחת בחשבון את גילו וצרכיו. עבור ילדים בגילאי 5 עד 12, שעון טלפון חכם עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר, מכיוון שהוא מציע יותר תכונות ויכול לעזור להורים לשמור על קשר עם ילדם.


אחת האפשרויות המומלצות ביותר בשוק היום היא ה-MeWatch K10 Pro, המציע את כל התכונות שהוזכרו לעיל, כולל שיחות וידיאו WhatsApp, צילום תמונות מרחוק ומצב כיתה. חיי הסוללה הארוכים שלו, עד 5 ימים במצב המתנה ועד יומיים בשימוש רגיל, הופכים אותו לאידיאלי עבור משפחות עסוקות. בנוסף, היכולת שלו לתמוך בכל שפות האנדרואיד ולרוץ על מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 עם גישה לחנות Google Play הופכת אותו למכשיר רב תכליתי והטוב היותר שקיים היום בעולם!


במבט לעתיד, אנו יכולים לצפות לתכונות חדשניות עוד יותר משעונים חכמים לילדים, כגון ניטור בריאות מתקדם כמו דופק, לחץ דם ומעקב אחר א.ק.ג. ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתקדם, ההורים יכולים להיות רגועים בידיעה שיש להם כלי רב עוצמה לשמור על בטיחות ילדיהם ומחוברים.

בהצלחה לכולם

Comments


bottom of page